HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 19 Gusht 2022
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

EUROPA League 2012-13
KlasifikimiPozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1up(2)Fk Renova430179
2down(1)Metalurgi Rustavi220086
3same(3)Fc Honved Budapest220036
4same(4)Tirana4121-35
5up(8)Aalesunds Fk211054
6down(5)Portadown FC211014
7up(8)Fc Gomel210113
8down(6)Shkëndija2011-11
9down(7)CS Grevenmacher2011-21
10same(10)Flamurtari2002-30
11same(11)Teuta2002-80
12same(12)Ac Libertas2002-80


Champions Champions League Qualification Champions League Europa League UI Cup Relegation