HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 05 Gusht 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne foksus/ Beogdradi do te “skuqet” nga Ballistet
nga AlbaniaSoccer   E martë, 05 Korrik 2011 22:02   pdfShtypEmail

shkendija_ballistetTifozet e Shkendise se Tetoves po behen gati per te marrshuar drejt Serbise. Ballistet grupi i mirenjohur ne Maqedoni po mendon te jete ne nje numer te madh ne Beograd. Ata kane nisur pergatitjet per kete ndeshje historike. Mendohet se 700 tifoz do te jene ne stadium ne ndeshjen Partizan Beograd Shkendija.

Uefa ka lejuar udhetimin e tyre qe mendohet te jete i rrezikshmerise se larte. Policia serbe ka marre persiper sigurine e tyre dhe dy klubet kane bashkepunuar keto dite qe cdo gje te shkoj shume mire.

Problematike eshte situata per tifozet kosovar qe donin ti bashkoheshin ballisteve. Askush me pashaporte kosovare nuk do ta kaloje kufirin ndersa flamuri i Kosoves do te jete i ndaluar te shpaloset ne territorin serb.

Megjithate Ballistet kane premtuar ta “skuqin” Beogradin dhe te bejne krenar te gjithe shqipetaret kudo qe jetojne.


busy
komente