HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 09 Shkurt 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Zyrtare/ Nebi Mustafi lojtar i Drites
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 22 Gusht 2012 09:10   pdfShtypEmail

ball_goalNebi Mustafi eshte zyrtarisht lojtar i Drites pasi ka firmosur kontratë një vjeçare me kete skuader.  Ish-kapiteni i Shkëndijës dhe drejtuesit e Dritës kanë gjetur gjuhë të përbashkët rreth kushteve të bashkëpunimit, kështu që Mustafi menjëherë i bashkohet skuadrës së tij të re në seancat stërvitore.

Mesfushori me përvojë pritet të jetë një përforcim i madh për Dritën, pasi eksperienca e tij do të jetë e mirëseardhur për futbollistët e rinjë.

“Mund të konfirmoj se prej sot jam futbollist i ri i Dritës. Kemi arritur marrëveshje për bashkëpunim një vjeçar dhe shpresoj që gjërat të rrjedhin mirë. Drita është skuadër e re në këtë kategori, por njëkohësisht ambicioze. Besoj në suksese dhe në realizim të objektivave të drejtuesve”, deklaroi futbollisti i ri i Dritës, Nebi Mustafi, i cili te skuadra bogovinase do të bashkohet me shokën e tij të mirë dhe ish-bashkëlojtar nga rradhët e Shkëndijës, Ardian Nuhiun.


busy
komente