HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 30 Janar 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Drita fiton derbin ndaj Teteksit
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 01 Shtator 2012 07:02   pdfShtypEmail

ball_goalSkuadra debutuese në ligën e parë të futbollit në Maqedoni, Drita nga Bogovina ka arritur të mund skuadrën e Teteksit me rezultat 2-1 si mysafir në stadiumin e qytetit të Tetovës.

Kjo ndeshje përmbylli edhe javen e katër. Drita me golat e shënuar nga Miftari dhe Ramadani, që në pjesën e parë vulosi fitoren në këtë përballje. Fitorja e Dritës ndaj Teteksit, bën që kjo e fundit të vazhdoj kampionatin pa asnjë pikë të fituar në katër javet e para.

Drita me këtë fitore është në kuotën e 7-pikëve dhe renditet ne vendin e trete, ndërsa skuadra e Teteks bashk me skuadrën e Sileks janë skuadrat e vetme pa asnjë pik të fituar deri tani.

Skuadra e Teteks nuk kishte kapacitetin dhe fuqinë e duhur për tu kthyer në këtë ndeshje, edhe pse vetëm 14-minuta pas fillimit të pjesës së dytë ngushtuan diferencën, goli u shënua nga Mrakic, por nuk arritën deri tek një gol i dytë për të barazuar ndeshjen.


busy
komente