HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 24 Tetor 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Maqedonia/ Shkëndija barazon, Renova pëson humbje nga Vardari
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 30 Gusht 2012 08:04   pdfShtypEmail

shkendijaShkëndija kthehet me një pikë nga Shtipi. Kuqezinjtë barazuan pa gola kundër një ekipe të vështirë, sipas informatave te mara nga Shkendijakampion.com , Shkendija ka treguar nje loje te dobet, ku Artim Pollozhani ka pasur nje rast te volitshem për të shënuar gol, mirëpo nuk ka aritur ta realizoj.

Perballja  e ardhshme e Shkëndijës është te Dielën me 02.09.2012 kundër Rabotnickit, ku shpresohet se nga kjo ndeshja Shkëndija me ndihmën edhe të tifozëve do ti fitoj  3-pikë ku më pas Shaqiri do të ketë 10-ditë kohë për ti pregatitur maksimalisht lojtarët për të nisë sezoni përfundimisht.

Prej me 03.09.2012 do të ketë pushim dhjetë ditor në ligën e parë të Maqedonisë ku pritet kuqezinjtë të shfrytëzojnë më së shumti këtë pushim.

Ekipi tjeter shqiptar ne maqedoni, Renova ka pesuar humbje ne fushen e vet nga Vardari me rezultatin 2-0.


busy
komente