HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 08 Shkurt 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Maqedonia/ Mensur Kurtishi rikthehet te Shkëndija
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 25 Gusht 2012 18:14   pdfShtypEmail

mensur_kurtisi_gol_thumbSkuadra e Shkëndijës vazhdon të mbledh në gjirin e vetë lojtarët cilësor Shqiptar, ku kësaj radhe skuadrës i bashkangjitet Mensur Kurtishi , i cili sezonin e kaluar gjithashtu ishe pjesë e skuadrës Tetovare.

Mensur Kurtishi sezonin e kaluar luajti në Shkëndijë në sezonin vjeshtor , i cili u paraqit në 14 ndeshje ku arriti të shënoj 5-gola për skuadrën kuq e zi, ndërsa më pas në sezonin pranveror u largua nga Shkëndija për në skuadrën e Tobol të Kazakistanit.

Me këtë transfer tashmë skuadra e Shkëndijës kompleton skuadrën ku në radhët e saj ka arritur të mbledh futbollistët cilësor Shqiptar si Muzafer Ejupi, Artim Pollozhani, Nderim Nexhipin, Ertan Hasan si dhe së fundi edhe Mensur Kurtishin.


busy
komente