HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 26 Tetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Shorti vendos Sligo (IR) - VLLAZNIA
nga Administrator   E premte, 26 Qershor 2009 22:11   pdfShtypEmail
Sapo ka perfunduar ne Nion te Zvicrres shorti i turit te pare paraeliminator per Kupen UEFA Europa League.
Ekipi kundershtar i Vllaznise eshte ekipi irlandez i Sligo Rovers.
Sligo Rovers eshte themeluar ne vitin 1928, i cili nuk ka lene shume gjurme ne kampionatin Irlandez apo edhe ne evenimentet europiane.
Ky ekip ka marre pjese 6 here ne kupat europiane duket fituar vetem nji ndeshje , barazuar 3 dhe humbur 8 te tilla.
Ndeshja e pare luhet me date 2 korrik ne Sligo te Iralndez kurse ndeshja e kthimit luhet ne Shkoder me date 9 Korrik.
Ne rast se Vllazniakalon turin e pare atehere do te luaje me skuadren austriake Rapid i Vjenes.
Ekipit tjeter shqipetar qe merr pjese ne kete kompeticion Dinamo do te ndeshet me Lahti te Finlandes, kurse Flamurtari qe luan ne turin e dyte do te ndeshet me fituesen e çiftit Motherwell - Llanelli.

Suksese Vllaznise dhe skuadrave shqiptare.

busy
komente