HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 23 Tetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Tifozet, mesazhe per fitoren ne Irlande
nga Administrator   E martë, 07 Korrik 2009 23:52   pdfShtypEmail
Tifoze te shumte te Vllaznise kane leshuar mesazhe te forta pergezimi, pas fitores historike qe shenoi skuadra e tyre ne turin e pare paraeliminator te Europa Liges. Ata jane befasuar nga rezultati i skuadres se tyre ne Irlande. Mjaft tifoze te Vllaznise, ndodhen jashte kufijve te vendit ku punojne dhe jetojne prej disa vitesh. Madje disa prej tifozeve te Vllaznise, kane arritur deri aty sa te emertojne ne Angli nje lokal i cili eshte ne pronesine e tyre, me emrin e skuadres se zemres, Vllaznise. Tifozet e Vllaznise pritet te jene te shumte ne Austri, ne raundin e dyte kualifikues, nese shkodranet nuk do te gabojne ne ndeshjen e se enjtes, per te arritur rezultatin e deshiruar. Vllaznise se Shkodres, i duhet nje barazim per te kaluar me tej, qe te perballet me nje prej ekipeve te njohura ne Evrope, Rapidin e Vjenes. Emigrante te shumte shkodrane, por edhe te qyteteve te tjera kane shprehur deshiren qe te mbeshtesin Vllaznine, qe te arrije suksesin me te larte ne Evrope.

busy
komente