HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 30 Tetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Të veçanta / Flamurtari - Madhëruell 1-0
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 18 Korrik 2009 17:10   pdfShtypEmail

motherwell bad daddyEdi Rama, "largohet" nga politika për kuq e zinjtë.

Skuadra e Flamurtarit ka pasur një tifoz special gjatë ndeshjes në tribunën VIP. Vetë kreu i Partisë Socialiste Edi Rama, është larguar nga politika për disa orë për të mbështetur skuadrën  vlonjate. Prania e tij ka qenë fat sjellëse pasi në fund të takimit ekipi i drejtur nga trajneri Eqerem Memushi dhe që sponsorizohet nga bashkiaku Shpëtim Gjika ka arritur të triumfojë me rezultatin 1-0.

Në tribunën VIP të stadiumit "Flamurtari" ka qenë i pranishëm dhe trajneri i kombëtares së Shqipërisë Shqiptare Kuzhe. Ai ka mbetur i kënaqur nga loja e Rozhit, Memës, Zeqirit dhe portierit
Mocka.

Fanellat e Flamurtarit në këtë përballje kanë mbajtur logon e kompanisë së basteve
IP-BET.

Për shkak të temparaturave të larta arbitri kryesor e ka ndërprerë lojën në mesin e cdo pjesë për tju dhënë mundësi lojtarëve që të freskohen


Portieri Mocka mund të quhet heroi i ndeshjes pasi i mohoi kalimin në avantazh miqve duke
i pritur penalltinë e dyshimtë të akorduar nga arbitri kryesor.

Tifozat e Flamurtarit, duke iu referuar emrit te skuadres mike nga Skocia "Motherwell" kishin dale me nje parulle "poetike"  - Mother Well here is your Bad Daddy - Mama e mirë ky eshte babai i keq


busy
komente