• Kosova
Kategoria Superiore/ Laci-Kastrioti 3-0
nga AlbaniaSoccer   E martë, 18 Shtator 2012 15:41   pdfShtypEmail

laci_golLaci shpartallon Kastriotin

Laçi fitoi me rezultatin e thelle 3-0 përballë Kastriotit ne takimin e fundit qe mbylli edhe javën e trete te Superliges ne futboll. Ne fushën e tyre kurbinasit nuk e vunë asnjëherë ne diskutim fitoren ndërsa zhbllokuan shifrat ne minutën e 44 me Marashi. Ne pjesën e dyte përballe një skuadre me inferiore, laçianet shënuan edhe dy gola te tjerë: fillimisht me Vucaj ne minutën e 60 ndërsa tre minuta nga fundi Emurllai vulosi shifrat përfundimtare 3-0. Me ketë fitore bardhezinjte e Stavri Nices kaluan ne kuotën e 7 pikëve , po aq sa Skënderbeu i vendit te pare. Ndërkohë Kastrioti pas kësaj humbje mban vendin e 8-të ne kuotën e 4 pikëve.