HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Qershor 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
E radhe ne Superlige.Nuri paguan hotelin e Vllaznise
nga Albaniassocer   E diel, 08 Nentor 2015 09:10   pdfShtypEmail

Vllaznia-Skenderbeu-0-0Ne nje kohe ku jemi mesuar me rivalitete te forta ndodhe edhe qe nje ish preident i Tiranes ti paugajne akomodimin ekipit te Vllaznise.Gjendja e rende ekonomike qe po kalon ekipi shkodran kishte ddetyruar drejtuesit te organizonin nje udhetim prej me shume se 500 km diten e ndeshjes per te arritur ne Korçen e larget.Kjo do te ishte rraskapitese per lojtaret por ne arkat e klubit ska lek as per te paguar hotelin e lojtareve.Pikerisht ketu del ne skene nje personazh qe futbollin e ka per zemer dhe tregon qe nuk shikon ngjyrat e fanellave por vete mbarevajtjen e kapionatit,ky person eshte zevendes presidenti i federates shqiptare,Lutfi Nuri i cili i ka paguar hotelin ekipit shkodran ne Pogradec.


busy
komente