HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 13 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10
 Kronika e ndeshjes: Java 25 - E shtunë, 27. Mars 2010 - 16:00 h

GramoziSkenderbeu
02

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 27 Mars 2010
Match Time :16:00 h
 
Playground :Stadiumi i Qytetit Ersekë
Match referee(s):Artan TAULLAI
 
Spektatore: 4.200

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
DEFENDER
   Mesfushor
   Sulmues

    Zevendesimet

     Eventet
    Gol
     • 1' : Milan GUERRIB ( 1 )
     Karton i verdhe
     • 54' : Liridon KUKAJ ( 1 )
     • 23' : Elton LIKA ( 1 )

      Permbledhja
     Minuta 73 - Hoti kryen nje nderhyrje te parregullt ndaj Malindit, gjyqtari Taullai e ndeshkon me karton te verdhe - Malindi i revoltuar shan tifozat vendas, te cilet kalojne ne ekstrem duke hedhur sende te forta ne fushe qe kane goditur jo vetem lojtare por edhe gjyqtare te takimit, te cilet kane nderprere lojen dhe e kane perfunduar takimin pas nderprerjes disa minuteshe.