HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 29 Nentor 2023
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

U-21 Internationals
 Kronika e ndeshjes: Kualifikimi EURO 2013 - E martë, 06. Shtator 2011 - 19:00 h

Shqiperia U-21Moldavia U-21
43

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E martë, 06 Shtator 2011
Match Time :19:00 h
 
Playground :Stadiumi "Skënderbeu"
Match referee(s):Bobby MADDEN, Kevin CLANCY, Gordon MIDDLETON, Andrew McWILLIAM
 
Spektatore: 1.100
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
Zv/Tranjer
   Eventet
  Penallti
   • 61' : Artur IONITA ( 1 )
   Gol
   • 59' : Armando SADIKU ( 1 )
   • 75' : Mergim BRAHIMI ( 1 )
   • 79' : Bruno TELUSHI ( 1 )
   • 80' : Armando SADIKU ( 1 )
   • 54' : Artur IONITA ( 1 )
   • 89' : Radu GINSARI ( 1 )
   Karton i verdhe
   • 60' : Agonit SALLAJ ( 1 )
   • 81' : Odhise ROSHI ( 1 )
   • 93' : Bruno TELUSHI ( 1 )
   • 75' : Ion JORDAN ( 1 )
   • 85' : Mihail PLATICA ( 1 )
   Karton i verdhe-kuq
    • 91' : Mihail PLATICA ( 1 )