HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 18 Gusht 2022
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10
 Kronika e ndeshjes: Java 4 - E mërkurë, 02. Shtator 2009 - 18:00 h

FERIZAJPRISHTINA
10

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E mërkurë, 02 Shtator 2009
Match Time :18:00 h
 
Playground :Stadiumi "Ismet Shabani" - Ferizaj
Match referee(s):Muhedin FERATI
 
Spektatore: 1.500

 Formacionet
PLAYERS
   Portier
   Mbrojtes
   GOALKEEPER
     Mesfushor
     DEFENDER
       Sulmues
       MIDFIELDER
         FORWARD
           TEAM STAFF
             COACHES
               COACH
                 HEAD COACH
                   MAINTAINER TEAM
                     MAINTAINER
                       MEDICAL STAFF
                         CLUB STAFF
                           Drejtor Sportiv
                             CLUB YOUTH MANAGER

                                Zevendesimet

                                Eventet
                               Karton i verdhe
                               • 0' : Afrim AJDINI ( 1 )
                               • 0' : Burim CERKINI ( 1 )
                               • 0' : Sherif TOPALLI ( 1 )
                               • 0' : Shiqeri ALILI ( 1 )
                               • 0' : Bujar HALILI ( 1 )
                               • 0' : Fitim SADRIU ( 1 )
                               • 0' : Ardian KOZHANI ( 1 )
                               • 0' : Behar MALIQI ( 1 )
                               • 0' : Agron SKERAJ ( 1 )

                                Permbledhja
                               Ferizaj-Prishtina 1:0 (0:0)Stadiumi i Qytetit ,,Ismet Shabani”në Ferizaj.Shikues: 1500Gjyqtarë: M. Ferati. G. Shala, M. AliuK V: Ajdini, Çerkini, Topalli, Haliti, Sadriu, Alili - Maliqi, Kozhani, Skeraj1:0 Florim Berisha 58 Ferizaj: Afrim Ajdini, Burim Çerkini, Bujar Haliti (Milaim Hasani), Shiqeri Alili, Agron Istrefi, Kastriot Rexhepi (Labinot Lubishtani), Florim Berisha, Sherif Topalli, Shpëtim Gashi, Fitim Sadriu, Përparim Livoreka (Mervan Hoxha)Treiner: Arsim AbaziPrishtina: Feim Statovci, Mirsad Idrizi, Benis Krasniqi, Viktor Kuka, Alijevski (Agron Skeraj), Taulant Dajaku (Ertan Hasan), Behar Maliqi, Ardian Kozhani, Mensur Limani, Isuf Llumnica, Astrit Fazliu (Suad Saliagiq)Treiner: Besnik Kollari