HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 24 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 2 - E shtunë, 17. Shtator 2011 - 17:00 h

ShkumbiniApolonia
20

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 17 Shtator 2011
Match Time :17:00 h
 
Playground :Fusha Sportive Peqin
Match referee(s):Rejdi AVDO, Emiliano BICAKU, Migen MASHA
 
Spektatore: 1.300
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Gol
 • 45' : Klement XHYRA ( 1 )
 • 50' : Enea SULKJA ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 22' : Arvis GJATA ( 1 )
  • 35' : Fejzo SHENAJ ( 1 )
  • 59' : Daniel RAMAZANI ( 1 )
  • 30' : Ledian MUCAJ ( 1 )
  • 46' : Charles OFOYEN ( 1 )

   Permbledhja


  90-Perfundon ndeshja me fitoren e paster te Shkumbinit 2-0

  88-Peqinasit jane prane golit te trete, por sulmuesi i ri Magani vonohet ne finalizim

  77-Largohet Lluca aktivizohet Endri Magani

  75-Largohet Mustafaj aktivizohet Artur Magani

  61-Largohet Ribaj aktivizohet Agastra

  57-Rast i dyshimte, kur mbrojtesi Muhaj duket se ka kapur topin me dore mbi vijen fatale. Gjyqtari le lojen te vahdoje dhe nuk ka penallti per Shkumbinin

  50-I riu Sulkja dyfishon per peqinasit, me nje goditje me koke nga goditja e kendit

  46-Largohet Vogli aktivizohet Ramazani

  46-Largohet Xhixha aktivizohet Xhelili

  Fillon pjesa e dyte

  45-Xhyra shenon golin e avantazhit per Shkumbinin

  42-Nje gjuajtje e fuqishme e Diopit, qe gjen shtyllen, perpara se sfera te perfundoje jashte

  39-Largohet Mucaj aktivizohet Pepa

  39-Rast tjeter i shkelqyer per fieraket, me Ramen qe shfaqet i vetem perballe portierit Kotorri brenda zones, por gabon

  34-Tjeter rast i Apolonise, pas nje goditje kendi. Kotorri grushton ne zone, topi perfundon tek Pasha i cili ekzekuton, por topi perplaset mbi nje mbrojtes, qe devijon rrezikun

  28-Gjuajtje e Rames se Apolonise, por Kotorri grushton dhe ruan porten e tij te paprekur

  20-Dervishi godet ngjitur me shtyllen e portierit Xhixha

  13-Rast i rrezikshem per Apolonine, me nje sulmues qe shperdoron nga fare prane topi perfundon mbi traverse

  9-Gjata nga prane, godet trupin e portierit

  3-Gjuajtje e Mustafait per Shkumbinin, qe i afrohet golit. Grushton portieri i Apolonise

  1-Nise takimi ne Peqin, me Shkumbinin qe kerkon piket e para ne kete kampionat dhe fieraket qe kerkojne te vazhdojne ne rrugen e fitores se javes se pare me Dinamon

  Fllon ndeshja