HOT NEWS
E shtunë, 13 Prill 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 3 - E diel, 25. Shtator 2011 - 17:00 h

TomoriDinamo
21

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 25 Shtator 2011
Match Time :17:00 h
 
Playground :Stadiumi "Roza Haxhiu" - Lushnje
Match referee(s):Sokol CEKAJ, Ridiger COKAJ, Blerim ZIRI, Gjovalin BORI
 
Spektatore: 1.800
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Gol
 • 28' : Ylli SHAMETI ( 1 )
 • 31' : Endri BAKIU ( 1 )
 • 47' : Besmir ARIFAJ ( 1 )
Karton i kuq
 • 44' : Ylli SHAMETI ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 28' : Ylli SHAMETI ( 1 )
  • 35' : Ilirjan CAUSHAJ ( 1 )
  • 29' : Roland PEQINI ( 1 )
  • 37' : Ariel SHTINI ( 1 )
  • 70' : Andrea KULE ( 1 )

   Permbledhja
  Takimi u luajt ne Lushnje sepse Stadiumi i Tomorrot eshte ne rikonstruksion.

  Ndeshja u nderpre disa minuta pas nje goli te shenuar nga skuadra e Tomorrit qe u anullua nga arbitri kryesor se dhe pas golit te shenuar nga skuadra kryeqytetase.

  Ne minuten e 70-te, Caushaj gjuan nga pika e bardhe dhe pret Osmani

  Lajmet e Fundit

   Lajmet me te lexuara

    Komentet e fundit