HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 12 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2013-14
 Kronika e ndeshjes: Java 2 - E shtunë, 14. Shtator 2013 - 15:00 h

KukësiVllaznia
03

Ndeshja perfundoi 1-3 por FSHF ja dha fitoren Vllaznise 0-3 ne tavoline

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 14 Shtator 2013
Match Time :15:00 h
Match number :2
 
Playground :Stadiumi Zeqir Ymeri - Kukes
Match referee(s):Laver ALLA, Devis KORESHI, Skerdi GRECA, Enea PASHAJ
 
Spektatore: 2.000
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Timeline
Kukësi
Substitution min 56 ::Sokol CIKALLESHI <-> Enkel ALIKAJSubstitution min 70 ::Gentian MANUKA <-> Yll HOXHASubstitution min 79 ::Danny DRAGOI <-> Dritan SMAJLIGol min 58 ::Gerhard PROGNIKarton i verdhe min 49 ::Davor BRATIC


Substitution min 62 ::Arsid KRUJA <-> Bekim DEMA Substitution min 75 ::Florind BARDULLA <-> Arsen HAJDARI Gol min 47 ::Tomislav BUSICGol min 76 ::Arsid KRUJAGol min 88 ::Arsid KRUJAKarton i verdhe min 22 ::Bekim DEMAGol min 47 ::Tomislav BUSICGol min 76 ::Arsid KRUJAGol min 88 ::Arsid KRUJAKarton i verdhe min 22 ::Bekim DEMA
Vllaznia
 Eventet
Gol
  • 58' : Gerhard PROGNI ( 1 )
  • 47' : Tomislav BUSIC ( 1 )
  • 76' : Arsid KRUJA ( 1 )
  • 88' : Arsid KRUJA ( 1 )
Karton i verdhe
  • 49' : Davor BRATIC ( 1 )
  • 22' : Bekim DEMA ( 1 )

 Permbledhja

Ndeshja perfundoi 1-3 por FSHF ja dha fitoren Vllaznise 0-3 ne tavoline