HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 25 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2013-14

Player Information - Amarildo BELISHA

Personal data

Picture of Amarildo BELISHA
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Amarildo BELISHA
Birthday (Age):11. Korrik 1981 (42)
Jersey Number:8
Player Position:Mesfushor

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday August 31VllazniavsFlamurtari010--------
Saturday September 14KukësivsVllaznia100--------
Wednesday September 18VllazniavsTirana101--------
Saturday September 21LushnjavsVllaznia101--------
Saturday September 28VllazniavsLaci101--1-----
Thursday October 03VllazniavsSkenderbeu100--------
Sunday October 06TeutavsVllaznia100--------
Sunday October 20VllazniavsKastrioti100--------
Saturday October 26PartizanivsVllaznia100--------
Sunday November 03VllazniavsBylis100--------
Sunday November 10BesavsVllaznia101--------
Sunday November 24FlamurtarivsVllaznia101--1-----
Sunday December 01VllazniavsKukësi100--------
Saturday December 07TiranavsVllaznia100--11----
Sunday December 15VllazniavsLushnja100--------
Saturday February 08VllazniavsTeuta010--------
Saturday February 15KastriotivsVllaznia010--------
Sunday March 02BylisvsVllaznia100--------
Saturday March 08VllazniavsBesa101--------
Sunday March 23LacivsVllaznia100--------
Sunday March 30VllazniavsSkenderbeu101--------
Sunday April 06LushnjavsVllaznia101--------
Wednesday April 30VllazniavsFlamurtari010--1-----
Sunday May 04BesavsVllaznia100--------
Saturday May 10VllazniavsTeuta101--------
Games total2149--41----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2013-14Vllaznia131035--41----
Kupa e Shqiperise 2013-14Vllaznia------------
Kategoria Superiore 2012-13Vllaznia111013--5-----
Kategoria Superiore 2011-12Vllaznia1212-3--1-1-1-
Kategoria Superiore 2010-11Vllaznia131121--5-----
Kategoria Superiore 2009-10Vllaznia88-11-2-----
Kategoria Superiore 2009-10Flamurtari1515-1-13-----
Kupa e Shqiperise 2009-10Vllaznia11----------
Career Total7367614112011-1-

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2013-142013-14VllazniaMesfushor
Kupa e Shqiperise 2013-142013-14VllazniaMesfushor
Kategoria Superiore 2012-132012-13VllazniaMesfushor
Kategoria Superiore 2011-122011-12VllazniaMesfushor
Kategoria Superiore 2010-112010-11VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2009-102009-10VllazniaMesfushor
Kategoria Superiore 2009-102009-10FlamurtariMesfushor
Kupa e Shqiperise 2009-102009-10VllazniaMesfushor