HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 23 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2013-14
 Kronika e ndeshjes: Java 4 - E shtunë, 21. Shtator 2013 - 15:00 h

LushnjaVllaznia
11

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 21 Shtator 2013
Match Time :15:00 h
 
Playground :Stadiumi "Roza Haxhiu" - Lushnje
Match referee(s):Lorenc JEMINI, Emiliano BICAKU, Tanush LATIFI, Dojando MYFTARI
 
Spektatore: 6.200
Weather:sunny
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Timeline
Lushnja
Substitution min 60 ::Fatjon TOPI <-> Erlind KORRESHISubstitution min 77 ::Danijel MORARIJU <-> Gazmend CIMILISubstitution min 77 ::Archi FATAKI <-> Gentian CELAGol min 23 ::Mikel CANKAKarton i verdhe min 24 ::Mikel CANKAKarton i verdhe min 59 ::Alban BIZHYTI


Substitution min 74 ::Florind BARDULLA <-> Ndricim SHTUBINA Substitution min 88 ::Bekim DEMA <-> Amarildo BELISHA Substitution min 90 ::Jurgen GJINI <-> Tomislav BUSICGol min 13 ::Alsid TAFILIKarton i verdhe min 24 ::Miroslav VUJADINOVICKarton i verdhe min 42 ::Blazo RAJOVICKarton i verdhe min 53 ::Klodian SEMINAGol min 13 ::Alsid TAFILIKarton i verdhe min 24 ::Miroslav VUJADINOVICKarton i verdhe min 42 ::Blazo RAJOVICKarton i verdhe min 53 ::Klodian SEMINA
Vllaznia
 Eventet
Gol
  • 23' : Mikel CANKA ( 1 )
  • 13' : Alsid TAFILI ( 1 )
Karton i verdhe
  • 24' : Mikel CANKA ( 1 )
  • 59' : Alban BIZHYTI ( 1 )
  • 24' : Miroslav VUJADINOVIC ( 1 )
  • 42' : Blazo RAJOVIC ( 1 )
  • 53' : Klodian SEMINA ( 1 )