HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 01 Dhjetor 2022
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2013-14

Player Information - Alban BIZHYTI

Personal data

Picture of Alban BIZHYTI
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Alban BIZHYTI
Player Position:Mesfushor

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Wednesday September 18LushnjavsLaci1001-------
Saturday September 21LushnjavsVllaznia100--1-----
Sunday September 29SkenderbeuvsLushnja100--1-----
Wednesday October 02LushnjavsTeuta100--------
Saturday October 05KastriotivsLushnja100--------
Saturday October 19LushnjavsPartizani100--------
Sunday November 10FlamurtarivsLushnja100--------
Sunday December 08LacivsLushnja100--------
Sunday February 02TeutavsLushnja100--------
Saturday February 15PartizanivsLushnja100--11----
Saturday March 01BesavsLushnja100--1-----
Saturday March 08LushnjavsFlamurtari100--------
Saturday March 15LushnjavsSkenderbeu100--1-----
Sunday April 06LushnjavsVllaznia100--------
Saturday April 12TiranavsLushnja100--------
Saturday April 26BesavsLushnja100--------
Wednesday April 30LushnjavsTeuta100--------
Saturday May 10LushnjavsPartizani100--------
Games total18001-51----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2017-18Lushnja11----1-----
Kategoria 1 2014-15Lushnja11----------
Kategoria Superiore 2013-14Lushnja99--1-51----
Kupa e Shqiperise 2013-14Lushnja11----------
Kategoria 1 2012-13Lushnja11--1-1-----
Kategoria 1 2011-12Lushnja22--2-2-----
Kategoria 1 2010-11Lushnja------------
Kategoria 1 2009-10Lushnja88-16-41----
Career Total2323-110-132----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2017-182017-18LushnjaMesfushor
Kategoria 1 2014-152014-15LushnjaMesfushor
Kategoria Superiore 2013-142013-14LushnjaMesfushor
Kupa e Shqiperise 2013-142013-14LushnjaMbrojtes
Kategoria 1 2012-132012-13LushnjaMesfushor
Kategoria 1 2011-122011-12LushnjaMesfushor
Kategoria 1 2010-112010-11LushnjaMesfushor
Kategoria 1 2009-102009-10LushnjaPLAYERS