HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 22 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2013-14
 Kronika e ndeshjes: Java 27 - E diel, 06. Prill 2014 - 15:00 h

LushnjaVllaznia
02

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 06 Prill 2014
Match Time :15:00 h
 
Playground :Stadiumi "Roza Haxhiu" - Lushnje
Match referee(s):Ardian BEQIRI, Fatmir LAMA
 
Spektatore: 1.200
Weather:sunny
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Timeline
Lushnja
Substitution min 46 ::Ledion RUCO <-> Luka TEODOROVICSubstitution min 76 ::Gazmend CIMILI <-> Viktor GJYLASubstitution min 76 ::Laert NDONI <-> Rrapush SULOKarton i verdhe min 35 ::Meglid MIHANIKarton i verdhe min 45 ::Luka TEODOROVICKarton i verdhe min 54 ::Griseld DERVISHI


Substitution min 52 ::Arsen SYKAJ <-> Olsi GOCAJ Substitution min 60 ::Bekim DEMA <-> Amarildo BELISHA Substitution min 81 ::Stivi VECAJ <-> Arsen HAJDARIGol min 8 ::Tomislav BUSICGol min 37 ::Arsid KRUJAKarton i verdhe min 67 ::Tomislav BUSICGol min 8 ::Tomislav BUSICGol min 37 ::Arsid KRUJAKarton i verdhe min 67 ::Tomislav BUSIC
Vllaznia
 Eventet
Gol
  • 8' : Tomislav BUSIC ( 1 )
  • 37' : Arsid KRUJA ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 35' : Meglid MIHANI ( 1 )
  • 45' : Luka TEODOROVIC ( 1 )
  • 54' : Griseld DERVISHI ( 1 )
  • 67' : Tomislav BUSIC ( 1 )