HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 21 Mars 2023
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2013-14
 Kronika e ndeshjes: Java 6 - E mërkurë, 02. Tetor 2013 - 15:00 h

LushnjaTeuta
11

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E mërkurë, 02 Tetor 2013
Match Time :15:00 h
 
Playground :Stadiumi "Roza Haxhiu" - Lushnje
Match referee(s):Lorenc JEMINI, Blendi BRESHANI, Gerard QIRICI, Ermal BARUSHI
 
Spektatore: 5.000
Weather:sunny
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Timeline
Lushnja
Substitution min 71 ::Gazmend CIMILI <-> Sermiran CELASubstitution min 79 ::Fatjon TOPI <-> Gentian CELASubstitution min 79 ::Archi FATAKI <-> Mikel CANKAGol min 23 ::Erlind KORRESHIKarton i verdhe min 60 ::Meglid MIHANIKarton i verdhe min 63 ::Viktor GJYLAKarton i verdhe min 71 ::Mikel SPAHOKarton i verdhe min 92 ::Gazmend CIMILI


Substitution min 46 ::Arber Cyrbja <-> Julian AHMATAJ Substitution min 57 ::Bledar MANCAKU <-> Ansi NIKA Substitution min 65 ::Alfred DELIALLISI <-> Erjon MUSTAFAJ Gol min 53 ::Daniel XHAFAJKarton i verdhe min 77 ::Tefik OSMANIKarton i verdhe min 87 ::Bledar MANCAKUGol min 53 ::Daniel XHAFAJKarton i verdhe min 77 ::Tefik OSMANIKarton i verdhe min 87 ::Bledar MANCAKU
Teuta
 Eventet
Gol
 • 23' : Erlind KORRESHI ( 1 )
 • 53' : Daniel XHAFAJ ( 1 )
Karton i verdhe
 • 60' : Meglid MIHANI ( 1 )
 • 63' : Viktor GJYLA ( 1 )
 • 71' : Mikel SPAHO ( 1 )
 • 92' : Gazmend CIMILI ( 1 )
 • 77' : Tefik OSMANI ( 1 )
 • 87' : Bledar MANCAKU ( 1 )