HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 25 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2013-14
 Kronika e ndeshjes: Java 5 - E shtunë, 28. Shtator 2013 - 15:00 h

BylisBesa
30

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 28 Shtator 2013
Match Time :15:00 h
 
Playground :Stadiumi "Adush Muça" - Ballsh
Match referee(s):Lorenc JEMINI, Emiliano BICAKU, Denis REXHA, Elidon HALO
 
Spektatore: 600
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Timeline
Bylis
Substitution min 77 ::Albano CAUSHAJ <-> Kehinde OWOEYESubstitution min 85 ::Xhynejt CUTRA <-> James ADENIYISubstitution min 88 ::Xhulio TAHIRAJ <-> Bekim KULIGol min 45 ::Agim METOGol min 72 ::James ADENIYIGol min 80 ::Solomon IZUCHUKWUKarton i verdhe min 48 ::Bekim KULIKarton i verdhe min 56 ::Albi LLENGAKarton i verdhe min 89 ::Albano CAUSHAJ


Substitution min 46 ::Shaqir STAFA <-> Bernard BERISHA Substitution min 46 ::Sindri GURI <-> Vangjel MILE Substitution min 65 ::Senad SALLAKU <-> Skerdian PERJA
Besa
 Eventet
Gol
 • 45' : Agim METO ( 1 )
 • 72' : James ADENIYI ( 1 )
 • 80' : Solomon IZUCHUKWU ( 1 | Asist i Bekim Kulit )
  Karton i verdhe
  • 48' : Bekim KULI ( 1 )
  • 56' : Albi LLENGA ( 1 )
  • 89' : Albano CAUSHAJ ( 1 )