HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 25 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2013-14
 Kronika e ndeshjes: Java 20 - E diel, 23. Shkurt 2014 - 19:00 h

TiranaBesa
21

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 23 Shkurt 2014
Match Time :19:00 h
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Laver ALLA, Skerdi GRECA, Devis KORESHI, Ridiger COKAJ
 
Spektatore: 6.000
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Timeline
Tirana
Substitution min 46 ::Francis KAHATA <-> Selemani NDIKUMANASubstitution min 58 ::Erlind KORRESHI <-> Entonio PASHAJSubstitution min 81 ::Ivan DELIC <-> Mario MORINAGol min 17 ::GILBERTO FortunatoGol min 19 ::Dorian KERCIKUKarton i verdhe min 67 ::Dorian KERCIKU


Substitution min 46 ::Vedat MURIQI <-> Bruno DITA Substitution min 46 ::Argjend MUSTAFA <-> Fatjon SEFA Substitution min 79 ::Shaqir STAFA <-> Alked CELHAKA Gol min 13 ::Alked CELHAKAKarton i verdhe min 46 ::Fatjon SEFAGol min 13 ::Alked CELHAKAKarton i verdhe min 46 ::Fatjon SEFA
Besa
 Eventet
Gol
  • 17' : GILBERTO Fortunato ( 1 )
  • 19' : Dorian KERCIKU ( 1 )
  • 13' : Alked CELHAKA ( 1 )
Karton i verdhe
  • 67' : Dorian KERCIKU ( 1 )
  • 46' : Fatjon SEFA ( 1 )