HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 29 Qershor 2022
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2015-16

Player Information - Sasa JOVANOVIC

Personal data

Picture of Sasa JOVANOVIC
Name:Sasa JOVANOVIC
Player Position:Sulmues

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday, 06/02/2016BylisvsTerbuni010--------
Saturday, 13/02/2016TerbunivsSkenderbeu1001-------
Sunday, 21/02/2016TeutavsTerbuni100--------
Saturday, 27/02/2016TerbunivsPartizani100--------
Saturday, 05/03/2016FlamurtarivsTerbuni100--------
Wednesday, 09/03/2016TerbunivsVllaznia100--------
Sunday, 13/03/2016KukësivsTerbuni100--------
Saturday, 19/03/2016TerbunivsLaci101--------
Sunday, 03/04/2016TiranavsTerbuni100--------
Saturday, 16/04/2016SkenderbeuvsTerbuni1001-------
Monday, 25/04/2016TerbunivsTeuta101--------
Saturday, 30/04/2016PartizanivsTerbuni100--------
Wednesday, 04/05/2016TerbunivsFlamurtari101--------
Sunday, 08/05/2016VllazniavsTerbuni100--------
Saturday, 14/05/2016TerbunivsKukësi100--------
Games total14132-------


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2015-16Terbuni77-32-------
Career Total77-32-------

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2015-162015-16TerbuniSulmues