HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 08 Dhjetor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2010-11

Player Information - Vebi ALIEVSKI

Personal data

Picture of Vebi ALIEVSKI
Nationality:Macedonia, the former Yugoslav Macedonia, the former Yugoslav
Name:Vebi ALIEVSKI
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday August 15HYSIvsLIRIA100--1-----
Saturday August 21LIRIAvsBESA100--------
Games total200--1-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
EUROPA League 2012-13Shkëndija------------
Superkupa KosovesLIRIA----1-------
Raiffeisen Superliga Kosove 2010-11LIRIA11----1-----
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10PRISHTINA55-3--------
Career Total66-31-1-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
EUROPA League 2012-132012-13ShkëndijaMbrojtes
Superkupa Kosoves2011LIRIAPLAYERS
Raiffeisen Superliga Kosove 2010-112010-11LIRIAMbrojtes
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-102009-10PRISHTINAPLAYERS