HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 08 Qershor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2010-11

Player Information - Klement XHYRA

Personal data

Picture of Klement XHYRA
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Klement XHYRA
Birthday (Age):05. Maj 1984 (39)
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday September 12ShkumbinivsSkenderbeu010--------
Sunday October 17ShkumbinivsFlamurtari010--------
Friday December 24BesavsShkumbini010--------
Sunday January 30FlamurtarivsShkumbini010--------
Saturday February 26ShkumbinivsBylis010--------
Sunday March 20TiranavsShkumbini100--------
Friday April 01ShkumbinivsVllaznia100--1-----
Saturday April 09SkenderbeuvsShkumbini100--------
Friday April 15ShkumbinivsFlamurtari100--------
Sunday April 24ShkumbinivsBesa100--------
Saturday April 30TeutavsShkumbini100--------
Wednesday May 04ShkumbinivsKastrioti100--------
Games total750--1-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria 1 2014-15Shkumbini------------
Kategoria 1 2013-14Shkumbini------------
Kategoria Superiore 2012-13Shkumbini22----1-----
Kategoria Superiore 2011-12Shkumbini862-1-2-----
Kategoria Superiore 2010-11Shkumbini743---1-----
Kategoria Superiore 2009-10Shkumbini431---------
Career Total21156-1-4-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria 1 2014-152014-15ShkumbiniMbrojtes
Kategoria 1 2013-142013-14ShkumbiniMbrojtes
Kategoria Superiore 2012-132012-13ShkumbiniMbrojtes
Kategoria Superiore 2011-122011-12ShkumbiniMbrojtes
Kategoria Superiore 2010-112010-11ShkumbiniMbrojtes
Kategoria Superiore 2009-102009-10ShkumbiniMbrojtes