HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 23 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2011-12

Player Information - Adrian ZABERGJA

Personal data

Picture of Adrian ZABERGJA
Nationality:Republika e Kosoves Republika e Kosoves
Name:Adrian ZABERGJA
Birthday (Age):22. Janar 1989 (35)
Player Position:Mesfushor

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday August 27PRISHTINAvsHYSI101--------
Wednesday September 07HYSIvsLIRIA1001-------
Saturday September 10DRENICAvsHYSI100--------
Sunday September 18HYSIvsDRITA101--------
Sunday September 25VELLAZNIMIvsHYSI010--------
Sunday October 23GJILANvsHYSI010--------
Saturday October 29KEK-UvsHYSI010--------
Thursday November 10LIRIAvsHYSI010--------
Sunday November 13HYSIvsDRENICA010--------
Wednesday November 23HYSIvsVELLAZNIMI0101-1-----
Games total4622-1-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Raiffeisen Superliga Kosove 2012-13HYSI------------
Raiffeisen Superliga Kosove 2011-12HYSI42212-1-----
Raiffeisen Superliga Kosove 2010-11HYSI1-1---------
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10HYSI41140-1-1-----
Career Total4634313-2-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Raiffeisen Superliga Kosove 2012-132012-13HYSIMesfushor
Raiffeisen Superliga Kosove 2011-122011-12HYSIMesfushor
Raiffeisen Superliga Kosove 2010-112010-11HYSIMesfushor
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-102009-10HYSIPLAYERS