HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 22 Mars 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kupa e Shqiperise 2019-20
Team Info - Butrinti
Butrinti
Club Name:KS Butrinti
Team Name:Butrinti
Short Name:BUT

 History
SeasonLeagueRankPlayedPointsW/D/LGoalsPlayers
2019-20 Kupa e Shqiperise 15 0 0 0/0/0 0:0 0
2018-19 Kupa e Shqiperise 14 0 0 0/0/0 0:0 0
2017-18 Kupa e Shqiperise 15 0 0 0/0/0 0:0 0
2016-17 Kupa e Shqiperise 32 3 0 1/1/1 5:12 0
2015-16 Kupa e Shqiperise 21 2 0 1/0/1 2:5 0
2015-16 Kategoria 1 19 27 24 6/6/15 15:38 0
2014-15 Kategoria 1 6 27 41 11/8/8 34:21 41
2013-14 Kategoria 1 4 30 44 13/5/12 37:27 26
2012-13 Kategoria 1 10 30 40 10/10/10 38:33 23
2011-12 Kupa e Shqiperise 30 2 0 0/0/2 2:5 0
2011-12 Kategoria 1 9 30 37 10/7/13 32:36 23
2010-11 Kupa e Shqiperise 23 2 3 1/0/1 2:1 0