HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 28 Shtator 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga Perfaqesuesja e Kosoves
Ne fokus/ Komiteti ekzekutiv i UEFA-s, anashkalon çështjen Kosova
nga AlbaniaSoccer    E shtunë, 28 Janar 2012 11:12    pdfShtypEmail
uefa_logo1_703796564Komiteti ekzekutiv i UEFA-s, anashkalon çështjen Kosova për lejimin e zhvillimit te ndeshjeve ndërkombëtare ne futboll. Pas mbledhjes se fundit dy ditore ne Nion te Zvicrës ne faqen zyrtare...
Lexo ma...
 
Kosova/ FFK: Politika po ndërhyn dhe po ndikon ne vendimet e FIFA-s dhe UEFA-s
nga AlbaniaSoccer    E martë, 24 Janar 2012 17:56    pdfShtypEmail
ffkKomiteti ekzekutiv i UEFA-s mban sot dhe nesër ne Lion te Zvicrës mbledhjen e radhës ku pritet te diskutohet edhe kërkesa e federatës kosovare te futbollit për zhvillimin e ndeshjeve...
Lexo ma...
 
Kombetarja/ Tre futbolliste kosovar marrin nenshtetesine, gati te vishen kuqezi
nga AlbaniaSoccer    E mërkurë, 12 Tetor 2011 23:21    pdfShtypEmail
fatlum_ramadaniKane marre sot nenshtetesine shqiptare tre futbolliste kosovare.. Fatlum Ramadani, Lorik Aliu dhe Astrit Bunjaku, jane gati te veshin fanellen kuqezi. FSHF-ja ka peshkuar keta futbolliste te...
Lexo ma...
 
Perfaqesuesja / Alban Ramaj neglizhon Aue
nga AlbaniaSoccer    E shtunë, 02 Prill 2011 11:31    pdfShtypEmail
Alban_RamajAlban Ramaj i FC Erzgebirge Aue, i sheh sherrin ndeshjes miqesore Kosova- Renova 0:0.
Ai ka udhetuar para 10 ditesh ne Prishtine dhe nuk ka qendruar prane ekipit te tij qe po pretendon
te kaloj ne...
Lexo ma...
 
FFK / Vokrri,lule dhe fanellë për Fatmire Bajramajn
nga Yll Begu    E martë, 29 Mars 2011 22:19    pdfShtypEmail
vokrri-bajramaj1Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri ka qëndruar sot në qytezën e Istogut, ku ka takuar futbollisten e mirënjohur nga Kosova, Fatmire Bajramaj, e cila luan për...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL