HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 28 Shtator 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga Perfaqesuesja e Kosoves
Ne fokus/ FIFA diskuton për Kosovën
nga AlbaniaSoccer    E martë, 17 Korrik 2012 20:18    pdfShtypEmail
fifa_logo-newKosova do të jetë një prej pika ku FIFA do të përqendrohet sot në mbledhjen e Koitetit Ekzekutiv. Agjensia “Associated Press” ka bërë të ditur se mes diskutimeve të shumta të...
Lexo ma...
 
Fadil Vokrri: Blater na e konfirmoi se vendimi për miqësore është definitiv
nga AlbaniaSoccer    E shtunë, 07 Korrik 2012 22:26    pdfShtypEmail
fadil_vokrriDelegacioni i FFK-së i drejtuar nga Fdil Vokri kryetar, Predrag Joviç nënkryetar dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu u kthyen nga Cyrihu pas takimit me  presidentin e FIFA-s z. Sep...
Lexo ma...
 
Kosova/ Rainer Milkoreit premton ndihmë të vazhdueshme për FFK-në
nga AlbaniaSoccer    E martë, 05 Qershor 2012 20:25    pdfShtypEmail
fadil_vokrriMe ftesë të kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, për vizitë në Kosovë po qëndron nënkryetari i Federatës Gjermane të Futbollit (DFB), Dr. Rainer Milkoreit...
Lexo ma...
 
FIFA/ Josef Blater, Kosova do te luaje ndeshje miqësore ndërkombëtare
nga AlbaniaSoccer    E premte, 01 Qershor 2012 18:37    pdfShtypEmail
fifa_logo-newPresidenti i FIFA-s Josef Blater edhe njëherë ka shprehur mbështetjen e tij për Kosovën pas takimit me federatën serbe te futbollit dhe UEFA ne Zyrih. Pala serbe shpresonte qe FIFA te...
Lexo ma...
 
FIFA/ Sep Blater : Vendimi për Kosovën nuk do të kthehet, ndërsa hapi i ardhshëm do të jetë modaliteti i implementimit
nga AlbaniaSoccer    E shtunë, 26 Maj 2012 08:19    pdfShtypEmail
fifa_logo-newNë fund të Kongresit të FIFA-s të zhvilluar në Budapest, Sep Blater ka folur sërish për çështjen e Kosovës dhe lejimin e përfaqësueses dhe klubeve të këtij vendi që të zhvillojnë...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL