HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 10 Qershor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga Perfaqesuesja e Kosoves
U-21/ Kosova pësoi humbje me penallti nga Gana
nga AlbaniaSoccer    E premte, 14 Qershor 2013 09:24    pdfShtypEmail
u 21 kosovaPërfaqësuesja e Kosovës U-21 ka debutuar me paraqitje dinjitoze në arenën ndërkombëtare. Djelmoshat e drejtuar nga trajnerët Rafet Prekazi e Erdogan Celina, të mërkurën në mbrëmje, në...
Lexo ma...
 
Miqësore/ Yjet e Kosovës, të shtunën në Prishtinë
nga AlbaniaSoccer    E hënë, 10 Qershor 2013 22:12    pdfShtypEmail
prishtina2Një ndeshje luksi do të zhvillohet të shtunën në stadiumin e Prishtinës. Klubi kryeqytetas ka ftuar rreth 40 futbollistë yje të Kosovës që luajnë në shtete të ndryshme e për...
Lexo ma...
 
Ne fokus/ Prishtina fiton Kupen e Kosoves
nga AlbaniaSoccer    E diel, 09 Qershor 2013 22:15    pdfShtypEmail
kosovaPrishtina ka fituar Kupen e Kosoves. Skuadra kryeqytetase realizoi suksesin e dyfishte ne futbollin kosovar, duke rrembyer pas kampionatit dhe Kupen, pas nje finaleje dritheruese me Ferizajn, qe u...
Lexo ma...
 
Në fokus/ Kongresi i FIFA-së “harron” Kosovën
nga AlbaniaSoccer    E diel, 02 Qershor 2013 07:53    pdfShtypEmail
fifa_logo-newEdhe Kongresi i FIFA-së, i mbajtur në Mauritius, sikurse Komitetit Ekzekutiv i FIFA-së nuk ka biseduar farë për çështjen e Kosovës. Sipas uebfaqes zyrtare të FIFA-së në këtë kongres...
Lexo ma...
 
Miqësore/ Në qershor mund të luhet Kosovë – Argjentinë
nga AlbaniaSoccer    E hënë, 15 Prill 2013 21:04    pdfShtypEmail
kosovaMediat kosovare kanë raportuar një lajm sensacional. Argjentina mund të jetë kundërshtari i afërt për Kombëtaren e Kosovës në një ndeshje miqësore që mund të luhet në muajin qershor...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL