HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 28 Shtator 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga Perfaqesuesja e Kosoves
Ne fokus/ FIFA diskutoi sërish për Kosovën
nga AlbaniaSoccer    E premte, 22 Mars 2013 07:23    pdfShtypEmail
fifa_logo-newAshtu siç ishte paralajmëruar dje më 21 mars 2013, KE i FIFA-s ka mbajtur mbledhjen e vet të radhës dhe është diskutuar edhe çështja e futbollit të Kosovës, përkatësisht rreth vendimit...
Lexo ma...
 
R.I.P/ Vritet në Francë ish-futbollisti i Hajvalisë
nga AlbaniaSoccer    E enjte, 28 Shkurt 2013 15:30    pdfShtypEmail
fatmir_beqiri_hajvaliaE la Kosovën për të shkuar në kërkim të një jete më të mirë në Francë, mirëpo për asnjë moment nuk e kishte menduar se atje do të gjente vetëm vdekjen.

Ish-futbollisti i...
Lexo ma...
 
Ne fokus/ Kozniku po pret pranimin për të marrë drejtimin e Kosovës
nga AlbaniaSoccer    E premte, 25 Janar 2013 23:23    pdfShtypEmail
kosovaIsh-futbollisti i njohur kosovar, Ardian Kozniku, nuk sheh ndonjë ndryshim në qasjen e FIFA-s ndaj Kosovës.

Vendimin e fundit të Federatës Ndërkombëtare të Futbollit për miqësoret e...
Lexo ma...
 
Ne fokus/ Dhurata suedeze ‘Rasunda’ mbërrin në Kosovë
nga AlbaniaSoccer    E premte, 25 Janar 2013 09:58    pdfShtypEmail
stadiumiprishtinesTë mërkurën në mbrëmje në Kosovë kanë arritur tre kontejnerët e parë të mbushur me pajisje të stadiumit ‘Rasunda’, që Federata e Futbollit e Suedisë ia ka dhuruar Federatës së...
Lexo ma...
 
Kosova/ Shpëtim Idrizi futbollisti më i mirë i vitit
nga AlbaniaSoccer    E premte, 11 Janar 2013 14:51    pdfShtypEmail
shpetim_idrizi_bestplayer_2012Kapiteni i Trepçës ’89, Shpëtim Idrizi është shpallur lojtari më i mirë për vitin 2012 nga Federata e Futbollit të Kosovës, në ceremoninë solemne që u mbajt sonte në mbrëmje në...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL