HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Dinamo/ Gentian Muca drejt Austrise per tu operuar
nga AlbaniaSoccer   E martë, 27 Prill 2010 21:09   pdfShtypEmail

Gentian_MucaMesfushori shtatlarte i Dinamos, ne javen e ardhshme do te udhetoje drejt Austrise per t’ju nenshtruar nje nderhyrje kirurgjikale ne gjurin e djathte. Muca eshte demtuar nje muaj me pare dhe gjate kesaj kohe ka qene ne pritje per te mesuar vendin se ku do ti duhej te operohej. Mesfushori i talentuar ka demtuar ligamentet e gjurit dhe pas operacionit do ti duhet 3-4 muaj kohe per tu rekuperuar. Demtimi i pesuar ka bere qe Muca te humbase mundesine per te qene pjese e kombetares kuqezi, pasi trajneri Kuzhe, e ka shprehur disa here qe mesfushori eshte pjese e planeve te tij.

Enea Shtrepi


busy
komente