HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 04 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore/Pogradeci-Skenderbeu 3-3
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 18 Gusht 2010 18:46   pdfShtypEmail

skenderbeuNdeshja miqesore e luajtur ne qytetin e Pogradecit midis vendasve dhe skuadres se Skenderbeut ka perfunduar ne barazim 3-3. Djemte e trajnerit Shkelqim Muca kane zhvilluar nje loje te mire, por jane ruajtur per tu mos demtuar pasi liqenoret kane zhvilluar nje loje teper te forte sikur te ishte nje ndeshje zyrtare dhe jo nje miqesore per te bere kualidimin e ekipit.

Pjesa e pare ka perfunduar ne barazim 2-2. Per korcaret kane shenuar kapiteni Shkembi dhe kroati Jolic kurse golin e barazimit per vendasit e ka shenuar nje tjeter korcar Cipi qe sezonin e fundit ishte pjese e Skendebeut.

Ne pjesen e dyte loja eshte ashpersuar akoma e me shume. Lojtaret vendas te ekzaltuar dhe nga tifozeria vendase ka luajtur rende duke shkaktuar shume faulle te rende. Blerja me e fundit e Skenderbeut  sulmuesi i Mlladen Brkic ka shenuar golin e trete per ujqerit e debores. Endri Vrapi eshte pare i demtuar pas kesaj miqesore.

Kristo Zhidro


busy
komente