HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Skenderbeu-Kastrioti 5-1
nga AlbaniaSoccer   E diel, 24 Tetor 2010 21:22   pdfShtypEmail

Kastrioti-SkenderbeuSkenderbeu ka shperthyer ne goleade kunder Kastriotit. Tre gola te Mlladen Brkic, nje i shenuar nga Jolic e nje tjeter nga Soza kane kthyer ne feste 90-minutat e luajtura ne mesdite ne qytetin e Korces. Skenderbeu ka zhbllokuar rezultatin me nje gol te Jolic qe ka qene i vetmi i pjeses se pare. Ne te dyten, fillimisht Soza dyfishon rezultatin dhe me pas do te vije tripleta e Mlladen Brkic qe nuk kishte shenuar asnje gol ne shtate javet e para te kampionatit. Duhet theksuar se kapiteni Blendi Shkembi ka dirigjuar lojen e korcareve e se bashku me Sozen kane qene ata qe kane krijuar dhe prodhuar mundesi te panumerta per gola te tjere, qe ne fund mbeten te pashfrytezuar. Ne minuten e dyte shtese, Enkel Alikaj ka shenuar golin e flamurit per Kastriotin.

Enea Shtrepi

Skenderbeu 5
Kastrioti 1

Shenues: 14’ Joliç, Soza 49’, Brkiç 63’(p), 77’, 86’ / Alikaj 90’ +2

Skenderbeu: Shehi, Fagu, Vrapi, Bici, Ristovski, Biskup (80’ Asllani), Bratiç, Shkembi, Soza (85’ Topulli), Joliç (74’ Aksentiev), Brkiç. Tr. Shkelqim Muça
Kastrioti: Halili, Caca, Leci, Kalari (67’ Djarmati), Shameti, Ragipoviç, Turdiu, Alvizh (81’ Zore), Muçollari, Tepshi (52’ Alikaj), Babiç. Tr. Ramadan Ndreu
Gjyqtare: E.Peza, G.Qiriçi (Tirane), F.Elezi (Durres)
Kartone te verdhe: Bratiç / Muçollari, Turdiu, Leci


busy
komente