HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 25 Prill 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Vioresin Sinani kalon kuoten e 200 golave ne kampionat
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 08 Nentor 2010 00:27   pdfShtypEmail

vioresin_sinaniBomberi shkodran Vioresin Sinani ka shenuar golin e 200 ne kampionatin shqipetar duke vazhduar te thyeje rekord persa i perket statistikave. Jo vetem kaq por sulmuesi 32-vjecar me pas ka shenuar ne porten e Elbasanit edhe nje tjeter gol duke arritur ne shifren e 201 golave. Sinani luan prej vitit 1996 me Vllaznine dhe qe nga ajo periudhe bomberi shkodran ka qene tmerri i mbrojtjeve kundershtare. Sinani eshte golashenuesi me i mire shqipetar i te gjitha koherave me 201 gola i ndjekur nga Refik Resnja me 184 gola. Bomberi shkodran ka thyer nje rekord qe do te jete i veshtire te thyhet ne te ardhmen.

Enea Shtrepi


busy
komente