HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 25 Prill 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Besa / Firmos Elvis Kotorri
nga AlbaniaSoccer   E diel, 26 Dhjetor 2010 17:04   pdfShtypEmail
elvis_kotorriBesa ka bere blerjen e sja te pare duke firmosur me portierin Elvis Kotorri. Ish-futbollisti i Shkumbinit mbasi ka zgjidhr kontraten me ekipin peqinas i ehste bashkuar Beses mbasi ka rene me pare dakort me presidentin Nexhat Bizhdili. Ishte vete bosi kavajas qe e konfrimoi kete lajm per Albaniasoccer.com duke thene se Kotorri ishte vetem blerja e pare e ekipit verdhezi. Ish-portieri i Shkumbinit eshte keshtu lojtari i pare qe firmos me ekipin kavajas, por pritet qe edhe lojtare te tjere te Shkumbinit tashme te larguar si Bledar Mancaku apo Emiljano Veliaj te firmosin me Besen. Mes paleve nuk eshte arritur ende asnje akord, por presidenti i Beses Nexhat Bizhdili ka konfrimuar se do te beje nje merkato shume te fuqishme per ta rikthyer Besen mes ekipeve me te mira.

Andi Kodra

busy
komente