HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 13 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Skenderbeu / Rikuperohet Sefa, huazohet Brkic
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 08 Janar 2011 00:34   pdfShtypEmail
skenderbeu_stervitjeSulmuesi i Skenderbeut Mladen Brkic i cili eshte dhe golashenuesi me i mire i ekipit Korcar kete vit eshte huazuar me ekipin e Dinamos.Ai ka qene pjes e marveshjes e Skenderbeut dhe Dinamos qe ne fillim kur u zyrtarizua dhe kalimi i Muzakes ne Korce. Mladen Brkic nuk ka qene fort i kenaqur per largimin nga Korca sepse ai ne pak muaj ishte dashuruar me tifozet por edhe me qytetin e Korces.

Mesfushori ndertues i Skenderbeut Jetmir Sefa i cili u demtua javen e 4-rt te kampionatit dhe beri nje operacion ne gjurin e diathte me ne fund eshte rikthyer dhe do te jete ne dispozicion te tranierit Sh.Muca qe ne ndeshjen e radhes ne kampionatin Shqiptar me Tiranen ne dt.22 janar. Sefa ka kryer stervitje me grupin ne Antalia dhe bashke me Shkembin do te jene pika kyce tek mesfusha e Skenderbeut.

Kristo Zhidro

busy
komente