HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 25 Prill 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Skenderbeu/ Braziliani Ribeiro mberrin ne Korce
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 09 Shkurt 2011 23:30   pdfShtypEmail

skenderbeu_stervitjeBraziliani Ribeiro ka ardhur sot ne Shqiperi dhe mbasdite ka arritur ne qytetin e Korces. Ish futbollisti i Catanias ka firmosur me Skenderbeun dhe eshte federuar para 31 janarit. Brenda disa ditesh do te jete gati te luaj me ekipin korcar.

Bernardo Ribeiro eshte brazilian, por edhe me pasaporte italiane, nderkohe qe vjen nga shkolla e Flamengos, skuader e mirenjohur ne shtetin e sambes. Vitin e kaluar ka qene pjese e ekipit italian te Katanias, por ndoshta ngaqe nuk eshte aktivizuar, ka menduar largimin e tij. Nga neser brazialini do te filloje stervitjen me skuadren e Skenderbeut.

Pirro Nika


busy
komente