HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 13 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore / Shkumbini - Bylis 4-2
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 26 Shkurt 2011 21:08   pdfShtypEmail
shkumbini_gol_Ndeshja e luajtur ne Peqin mund te themi se sihte me teper si nje takim miqesor sesa i vlefshem per kampionat. Nje ndeshje me nje nivel shume te dobet, ku te dyja skuadret nuk treguan asgje ne fushen e lojes, por gola me bollek dhe pa emocione ne loje. Ne minuten e 30-te Kuli mer një top në krahun e djathtë, shmang dy mbrojtësa duke hyrë në kufjtë e zonës mike godet fort, Frashëri grushton dhe sulmuesi Grbovic i ndodhur pranë aksionit ka shtyrë topin në rrjetë duke shenuar golin e avantazhit per vendasit. Pak me shume se dy minuta perpara perfundimit te pjeses se pare, Shoshi me shpejtësi ka shkuar në drejtim të zonës vendase dhe i vetëm përballë portierit peqinas Bejte ka goditur dhe ka shënuar barazim. Me kete rezultat mbyllet pjesa e pare e takimit. Ne pjesen e dyte, shikohen dy tabllo interesante nga vendasit, shumice golash dhe spastrim i shkalleve te stadiumit. Ne minutene 63-te Gjyla shperthen furishem dhe me nje gjuajtje te kalkuar sakte mposht portierin Frasheri dhe kalon skuadren e tij ne avantazh. Duhet thene se edhe gjate ketij takimi vendasit perseri e mbyllen takimin me 10 lojtare, pasi Dervishi u detyrua te leri fushen mbas polemikes me Sozen, pasi ky i fundit i shkaktoi faull ne minutene 68-te. Epersia numerike e miqve nuk pati ndonje pozitivitet, pasi vendasit thelluan me teper avantazhin ne minuten e 70-te kur Mustafaj me nje aksion model pasi ka shmangur disa lojtare miq, e kalon topin mbi Frasherin dhe e con ate ne rrjete. 3-1 per vendasit. Pa kaluar akoma dy minuta, Arbri perfiton nga euforia e vendasve dhe gjendet i pa mbuluar duke gjuajtur dhe mposhtur Bejten, duke ngushtuar rezultatin 3-2. Por eshte Mustafaj qe vulos perfundimisht pese minuta para perfundimit te takimit.

Andi Kodra

busy
komente