• Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Skenderbeu-Shkumbini 2-0
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 09 Prill 2011 21:50   pdfShtypEmail

skenderbeu_goolSkenderbeu i eshte kunderpergjigjur me nje fitore 2-0 Flamurtarit qe fitoi me Kastriotin. Diferenca ka ngelur serish e njejte. Vlonjtat jane plus nje me shume.

Ne shkallet e stadiumit Skenderbeu, interesimi i tifozeve korcar ishte i jashtezakonshem dhe perkrahja ndaj skuadres nuk ka munguar. Rafael Soza ja ka shperblyer te gjitheve duke zhbllokuar rezultatin ne minuten e 13-te. Kapiteni Bledi Shkembi ka dhuruar nje asis per argjentinasin qe ka bere stadiumin te festoje. Shkumbini nuk eshte pajtuar me rezultatin dhe eshte hedhur ne sulm duke krijuar disa mundesi te pastra per shenim. Mustafaj do te humbiste nje mundesi ideale duke mos shtyre topin ne rrjete pas nje asis qe i dha Bekim Kuli. Skenderbeu ka pasur nje mundesi ne fund te pjeses se pare me Shkembin qe nga 25 metra distance ka cuar topin ne traverse.

Ne pjesen e dyte korcaret nuk jane terhequr dhe kane sulmuar me te gjitha forcat. Goli vonoi disi dhe vetem ne minuten e 75-te te gjithe do te qetesoheshin pas nje goli te shenuar nga larg nga Bratic. Shkumbini eshte dorezuar dhe ka dale pa pike nga Korca.