HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Tirana/ Ilion Lika kapiteni i ri i bardhebluve
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 19 Korrik 2012 15:30   pdfShtypEmail

ilion_likaHulian Rubio Sançez ka folur edhe për ndryshimin e kapitenit, që nuk do të jetë më mbrojtësi Elvis Sina, por portieri Iljon Lika. Gjithsesi, trajneri spanjoll u mundua t'i minimizonte polemikat për këtë rast.

“Në asnjë vend tjetër shiriti i kapitenit nuk ka kaq shumë rëndësi, - tha ai. - Në terrenin e lojës, ai që mban shiritin e kapitenit, do transmetojë ndjenjat e klubit dhe mendimet e trajnerit, asgjë më shumë. Asnjë që ka shirit në krah nuk mund të influencojë për mirë apo për keq tek askush, sidomos tek arbitri. Çështja e kapitenit është një vendim ekskluziv i trajnerit. Unë kam qenë kapiten shumë vite dhe ushtar po shumë vite dhe nuk kam ndjerë asnjë ndryshim. Është tjetër gjë të jesh kapiten në dhomat e zhveshjes, përballë trajnerit dhe klubit, sepse atë e zgjedhin vetë lojtarët. Kurse kapitenin e fushës e zgjedh përherë trajneri", shtoi Rubio.

“Unë jam profesionist dhe zbatoj urdhrat e stafit drejtues", tha portieri Iljon Lika për këtë ceshtje.


busy
komente