HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 22 Maj 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Vllaznia/ Nderohet “bomberi”, Vioresin Sinani
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 25 Gusht 2012 12:49   pdfShtypEmail

vioresin_sinaniPerpara fillimit te ndeshjes se pare te edicionit te ri futbollistik 2012-2013  Vllaznia-Skenderbeu eshte zhvilluar edhe ceremonia e lamtumires per sulmuesin shkodran Vioresin Sinani.

Numri 9 i sulmit shkodran mban mbi shpatulla disa rekorde origjinale ne shenimin e golave si ne kampionate ashtu edhe per Kupen e Shqiperise.

Per te respektuar vlerat e Sinanit e per te nderuar kontributin e tij ne futboll Presidenti i Federates Shqiptare te Futbollit Armand Duka i ka dorezuar shkodranit te mirenjohur “Pllakate Mirenjohjeje" me mbishkrimin per kontribut te rendesishem ne rritjen e nivelit te futbollit ne Shqiperi.

Vllaznia ka deklaruara zyrtarisht se per kete edicion numri 9 nuk do te jete i pranishem ne fanellat e skuadres se shkodrane.


busy
komente