HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 22 Korrik 2018
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Futbolli shqiptar mban zi per Ilirjan Thaci
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 01 Dhjetor 2012 09:26   pdfShtypEmail

fshf_logoNe menyre tragjike ka humbur jeten nje futbollist i ri i skuadres se Kukesit.  Ilirjan Thaci i datelindjes 1995 pra vetem 17 vjec ka pasur nje goditje kardiake e cila ka rezultuar fatale per jeten e tij. Gjithcka ka ndodhur ne nje ndeshje miqesore me moshataret nga Prizreni dje ne oren 14.30. Federata Shqiptare e Futbollit  dhe personalisht Presidenti Armand Duka brenda nje hidherimi te thelle shpreh ngushellimet e sinqerta per familjaret e Ilirjanit.

Ne nderim te kujtimit per futbollistin  e ri te Kukesit  Ilirjan Thaci Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur qe sot te gjitha ndeshjet qe do te zhvillohen ne Shqiperi per cdo kategori do te nise me nje minute heshtje.


busy
komente