HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 20 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Skandal me transmetimin e kampionatit
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 04 Shtator 2013 15:00   pdfShtypEmail

kampionati ndeshje okGjate gjithe veres, Kukesi dhe Skenderbeu bene historine ne Europe, por si platforma sportive Supersport po ashtu edhe stacione te tjera kombetare, nuk e vrane mendjen per te transmetuar ndeshjet qe duheshin pare. Irritimi i tifozeve arriti kulmin. Luanin jashte apo brenda, askush nuk transmetonte asgje. Ka nisur kampionati shqiptar dhe serish e njejta melodi. Ne gjashte ndeshje te luajtura kete jave u transmetuam vetem tre. Askush nuk pa Flamurtarin, Vllaznine, Skenderbeun apo dhe Kukesin. Mund te quhet skandaloze pasi tifozet ne te gjithe Shqiperine kane te drejte te shohin sidomos per ate qe kane paguar ne platforma dixhitale private.


busy
komente