HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
UEFA/ 27 mije euro gjobe per Kukesin
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 05 Shtator 2013 19:55   pdfShtypEmail

kukesi gjobaaaDisa shishe plastike, sende dhe sende te tjera te forta te hedhura ne fushe kane denuar Kukesin. Komisioni Disiplines i UEFA-s ka gjobitur skuadren shqiptare per sjelljen antisportive te tifozeve ne ndeshjet e Europa Leagues. Presidenti Safet Gjici eshte merzitur per kete fature qe tani duhet ta paguaj nga parate e fiturara po ne Europe. Kjo gjobe eshte nje leksion i mire dhe per tifozet shqiptar qe duhet te mesojne te sillen ne stadium.


busy
komente