HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 11 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Cmenden ne Kamez, kanal mes fushes
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 05 Shtator 2013 21:41   pdfShtypEmail

stadiumi kamezNje jave me pare Bashkia e Kamzes mbylli dyert per skuadren, tani ka bere nje tjeter cmenduri. Pa i dhene askujt shpjegime, drejtuesit kane urdheruar qe dyert te qendrojne te mbyllura dhe brenda fushes se blerte, ne mes te saj te hapet nje kanal i madh 25 metra. Fusha eshte demtuar shume por askush nuk jep shpjegime per arsyet e ketij kanali te panevojshem. Kamza duhet te ishte pjese e kampionatit te Kategorise se Pare, por pas kapricove te cmendura te kryetarit te bashkise tani ekipi rrezikon te shkrihet perfundimisht. Presidenca e Kamzes eshte ne konflikt te hapur me kryetarin e bashkise dhe faturen tani po e paguan futbolli.


busy
komente