HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 19 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Laci – Partizani 1-0
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 14 Shtator 2013 16:55   pdfShtypEmail

partizani laciiiiiLaci ka marre nje fitore te merituar ne shtepi ndaj Partizanin. Te kuqte kane provuar humbjen e pare ne Superiore edhe pse kane provuar te barazojne rezultatin por pa sukses. Laci ka kerkuar me shume, ka luftuar me shume dhe ne fund eshte shperblyer me nje gol te shenuar nga Tanushi i futur ne fushe si zevendesues. Te kuqte e drejtuar nga Hasan Lika e te mbeshtetur nga tifozet qe kishin udhetuar drejt Lacit kane luajtur jo mire duke qendruar shume te terhequr ne mbrojtje dhe me pas jane thyer pa mundur te shfrytezojne disa kundersulme. Minuta e 73 ka rezultuar fatale per Partizanin qe eshte ndeshkuar nga Tanushi dhe me pas nuk ka mundur te bej asgje per te barazuar.


busy
komente