HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 11 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Flamurtari/ Skuadra rrezikon te penalizohet rende
nga AlbaniaSoccer   E diel, 15 Shtator 2013 21:06   pdfShtypEmail

Flamurtari rrezikon te denohet 6 ndeshje pa tifoze ne stadiumin e saj. Kjo gje pritet te ndodhe pasi ne minuten e 40-te te pjeses se pare ne ndeshjen Flamurtari-Skenderbeu u qellua dy here me grushte presidenti i klubit te Skenderbeut z.Ardjan Takaj. Ngjarja u be e nder kur disa tifoze ne tribune po shanin vazhdimisht dhe ne kor kapitenin Blendi Shkembi dhe z.Takaj ju beri thirrje me nervozizem qe tifozet mos te shanin me, por hasi ne grushtet e nje personi qe ndodhej ne tribunen VIP praktikisht mbas shpines se tij. Personi u shoqerua ne drejtorine e policise Vlore. Nga burime te sigurta prane fshf , mesuam se do te merren masa te ashpra kunder dhunes ne stadiume. Delegati i fshf Uvil Zajmi ka regjistruar gjithcka ne lidhje me kete ngjarje.


busy
komente